24.11.2022.

[VIDEO] Veleučilište Ivanić-Grad organizator Međunarodnog znanstveno-stručnog skupa

Visoka škola Ivanić-Grad ugostio je Međunarodni znanstveno-stručni skup „Protetika, ortotika, robotika u fizioterapiji i zdravstvena njega“ Skup je organiziran u suradnji s partnerima Specijalnom bolnicom za medicinsku rehabilitaciju Naftalan, Poliklinikom Glavić, Neuropsihijatrijskom bolnicom dr. Ivan Barbot Popovača, Općom županijskom bolnicom Požega, Poliklinikom Sveta Nedelja i Salvusom, a pod pokroviteljstvom Ministarstva zdravstva, Ministarstva znanosti i obrazovanja, Grada Ivanić-Grada, Hrvatske komore fizioterapeuta i Hrvatske komore medicinskih sestara.

Uz dekana doc.dr.sc. Milu Marinčića, prof. struč. stud., sudjeluju: gradonačelnik Grada Ivanić-Grada Javor Bojan Leš, pred., predsjednik Zbora veleučilišta izv. prof. dr. sc. Damir Jugo, dekan Veleučilišta u Šibeniku dr.sc. Ljubo Runjić, prof. struč. stud., predstavnica Veleučilišta ”Lavoslav Ružička” u Vukovaru pročelnica Odjela za zdravstvene studije dr. sc. Slavica Janković, v. pred., predstavnica Učilišta Effectus dr. sc. Ivana Rukavina, predsjednik Hrvatske komore medicinskih sestara Mario Gazić, mag. med. techn., pred., predstavnica Hrvatske komore fizioterapeuta dr. sc. Mirjana Berković Šubić, pred., predsjednica Upravnog vijeća Veleučilišta Ivanić-Grad Josipa Ilić, dipl. oec., pred., te predstavnici bolnica partnera Neuropshijatrijske bolnice dr. Ivan Barbot Popovača, Poliklinike Sveta Nedelja, Poliklinike Glavić, Specijalne bolnice za medicinsku rehabilitaciju Naftalan, i Salvus-a.

Prvog dana skupa pokriti će se raznolike teme sa izlaganjima iz sekcija: fizioterapija, sestrinstvo, društveno-humanističke znanosti. Ukupno će se održati predavanja iz 33 prijavljenih radova koji su prošli recenzijski postupak i nalaze se u Zborniku radova. Drugog dana su predviđene dvije radionice: Zvukoterapija i zvučne masaže po metodi Peter Hess te Dinamička neuromuskularna stabilizacija (DNS) kao prevencija bolova lumbalnog dijela kralježnice. Cjelokupni program skupa dostupan je ovdje.

Misija Visoke škole Ivanić-Grad jest produciranje visokoobrazovanih stručnjaka koji će uspješno odgovarati suvremenim poslovnim izazovima te, posljedično, podizanje razine kvalitete visokoškolske poduzetničke edukacije u Hrvatskoj.