Trenutno se odvijaju radovi na rekonstrukciji ulica na području Gornjeg Šarampova, asfaltiranja makadamskih cesta na cijelom području Grada, započeta je obnova parka S. Posezija, a ovih dana počinje i gradnja mrtvačnice u Dubrovčaku Lijevom, te obnova društvenih domova u Posavskim Bregima i Šarampovu Donjem. Također se gradi kanalizacija u Kolodvorskoj ulici, Donjoj Poljani i Hercegovačkoj ulici. Ukupna vrijednost radova iznosi oko 11.000.000 kuna. Na gradilištima su ujedno i postavljene brand table grada sa osnovnim podacima o navedenim investicijama.
Najvrjednija investicija ove godine koja se odvija na području Grada je izgradnja kanalizacije Donja poljana, a koje je započeta još prošle godine. Radove izvodi društvo “KAPITEL” iz Ivanić-Grada, a vrijednost investicije je 2.700.000 kuna. Radove sufinanciraju i Hrvatske vode.
U kolovozu su započeli radovi koji se smatraju početkom rekonstrukcije ulica u Gornjem Šarampovu, a to su radovi u Predavčevoj i Cundićevoj ulici. Radove u Predavčevoj ulici izvodi tvrtka “KAPITEL” a vrijednost radova koji bi prema planu trebali biti okončani u listopadu iznosi 2.000.000 kuna. I dio rekonstrukcije Cundićeve ulice izvodi tvrtka “ELEKTROCENTAR PETEK” iz Ivanić-Grada, a radovi u vrijednosti milijun kuna biti će okončani u listopadu.
Ista tvrtka izvodi i radove na obnovi parka S. Posezija, radovi na izgradnji staza i javne rasvjete u parku u iznosu 900.000 kuna trajati će do kraja godine.
Asfaltiranje tucaničkih cesta na području Grada izvodi tvrtka “Trgoingrad” iz Sv. I. Zeline, a vrijednost investicija iznosi dva milijuna kuna.
Popravljena je i asfaltirana je Deželićeva ulica u starom Ivaniću, radove je izvela tvrtka CVIPEK iz Ivanić-Grada, a vrijednost investicije 160.000 kuna, te Zajčićeva ulica u Jalševcu. Radove asfaltiranja izvela je tvrtka “SWIETELSKI”, a radovi vrijede 300.000 kuna. Ovih dana ovi radovi biti će okončani.
Radove na popravku krova na društvenom domu u Posavskim Bregima i mrtvačnici u Dubrovčaku Lijevom izvodi ista tvrtka i to “NISKOGRADNJA USLUGE” iz Ivanić-Grada. Vrijednost mrtvačnice je 650.000 kuna i biti će, ukoliko to meteorološki uvjeti dopuste, gotova do kraja godine. Radovi na popravku krova društvenog doma u Posavskim Bregima iznose oko 350.000 kuna.
Kanalizacija se ovih dana gradi u Hercegovačkoj i Kolodvorskoj ulici radove izvode tvrtke “Niskogradnja usluge” odnosno “Kapitel”. Vrijednost radova iznosi milijun kuna, dovršetak radova očekuje se u listopadu.
Svi navedeni radovi financiraju se iz Proračuna Grada Ivanić-Grada.
Natječaj za dodjelu stipendija Grada Ivanić-Grada za školsku/akademsku godinu 2011/2012.
Gradonačelnik Grada Ivanić-Grada 16. prosinca 2011. godine donio je Odluku o broju i visini stipendija te raspisao Natječaj za dodjelu stipendija učenicima i studentima s područja Grada Ivanić-Grada za školsku/akademsku godinu 2011/2012.
Natječaj je otvoren do 2. siječnja 2012. godine.
Tekst Natječaja, kao i obrasce Prijave i Izjava može se podići u Općem upravnom odjelu Grada Ivanić-Grada, Park hrvatskih branitelja 1 (soba 2) ili preuzeti ovdje.
Trenutno nema otvorenih natječaja.
Ukoliko želite primati obavijesti o novim sadržajima na web stranicama Grada Ivanić-Grada na Vašu e-mail adresu prijavite se na našu listu Novosti.
Udruga energetskih gradova (Energy Cities) je savez europskih lokalnih vlasti za promociju principa održive energije. Udruga je osnovana 1990. i trenutno broji oko 1000 članova iz 30 zemalja.
Početkom 2008. godine, odlukom Gradskog poglavarstva, Ivanić-Grad je stupio u punopravno članstvo udruženja Energetskih gradova (Energy Cities).
11 komentara
Stellar
Rujan 13.2007. u 13:58
1Pohvalno je da se nešto NAPOKON radi.
Nadam se da će se Park Stjepana Posezija dostojno urediti, a ne stihijski i neestetski betonizirati (poput nekih novouređenih ulica), kako bismo ga sačuvali i biološki ga obnovili.
Očekujem dakako da će gradska Uprava posvetiti pozornost i racionalnom korištenju rasvjete poštujući ekološke standarde kako bi se izbjegli svi negativni efekti svjetlosnog onečišćenja, ali i značajno energetski uštedilo (više na http://www.lightpollution.org/ i http://cdsa.blog.hr/) - svaka ušteđena kuna može se pozitivno (nadam se) iskoristiti…
Šteta što izbori nisu svake ili barem svake druge godine…
građanka
Rujan 14.2007. u 9:42
2tako je slažem se, šteta što nema izbora svake godine….
Građani
Rujan 15.2007. u 13:43
3Iskreno, jako nas je ugodno iznenadio gradonačelnikov istup u javnost vezan uz sveopće kaubojsko stanje u gradu. Pogotovo smo ugodno iznenađeni što je Gradsko vijeće na čelu s gradonačelnikom prozvalo policiju što uopće ne radi svoj posao - konkretno - situacija s neregistriranim motorima koji gradom siju, ne samo strah i trepet zbog brzina kojime jure, već i nelagodu i gnušanje zbog buke koju stvaraju od najranijeg jutra pa sve to sitnih noćnih sati.
Zanimljivo je da nitko od nas građana nikada policiju nije vidio u Savskoj ulici (a da se ne gnijezde kod pruge gdje svi ionako usporavaju) i da policija NIKADA nije zaustavila niti jednog takvog vozača, pa makar da ga pita gdje mu je registracijska oznaka.
Isto nam je tako jako drago što su na tapetu konačno došli razni ugostiteljski objekti koji ne samo da krše javni red i mir, već i neke druge pravilnike poput radnog vremena (a možda i točenja alkoholnih pića i prodaju duhanskih proizvoda maloljetnicima - govorimo ponajviše o Monacu, BIS-u, Šešinom Pubu i naravno Bumerangu koji svaki vikend cijeli centar maltretira muzikom s otvorene terase (ako se ne varamo i to je protuzakonito - pogotovo ako muzika trešti do 1 u noći).
Iako nam je žao što na te stvari nitko javno nije prije reagirao, oduševljeni pozdravljamo ovaj istu u nadi da će se neke stvari promijeniti i pokrenuti. Upravo danas očekujemo novi val nereda i nadamo se da ćemo uskoro vidjeti policiju (na radiju su rekli da ih nitko nikada nije zvao zbog Bumeranga - što je notorna i bezobrazna LAŽ - evo mi, građani smo svjedoci da smo zvali nebrojeno puta - oni u tom slučaju samo jave vlasnicima tko ih je prijavio), gđu Sabljak, kao i sanitarnog inspektora koji će izmjeriti buku, i nadamo se da vidjeti i čuti što se to događa u sitne sate u samom centru našeg malog grada. Nitko od nas ne želi nikakva zatvaranja lokala već samo da rade po pravilnicima koje drugi poštivaju, ali oni eto misle da ih se ne tiču.
Ogorčeni građani mogli bi uskoro (nadamo se) postati mnogo zadovoljniji i građani i ljudi. Nadamo se da nećemo morati pribjegavati kojekakvim tužbama kako određenih pravnih osoba tako i same policijske stanice samom Ministarstvu unutarnjih poslova, a raznorazne inspektore njima nadređenim uredima.
Najljepše zahvaljujemo već ovom do sada učinjenom, jer do sada smo se osjećali poput idiota koje netko vuče za nos.
Još jednom - nadamo se skorom razrješenju ovih problema - jer bez obzira na ishode izbora mi i dalje živimo ovdje.
Robi
Rujan 17.2007. u 14:52
4mene interesira dali ovi naši komentari što svi pišemo, netko čita od ključnih ljudi ovoga grada.
da nam to sve ne ode u prazno….
ovakva nezadovoljstva trebao bi čuti cijeli grad…
iz Gradske uprave
Rujan 17.2007. u 18:16
5Čitamo i odgovaramo. Prošli tjedan je gradonačelnik u emisiji “Na žeravici” odgovarao i na pitanja koja se postavljaju na webu. Ako ne slušate ORI, predlažemo da dođete do gradonačelnika, stranke prima svaki ponedjeljak u 14.00 sati. Robi, Vi pritisnuti silnim problemima i nezadovoljstvima svakako zaslužujete individualni pristup, sigurni smo da će Vam gradonačelnik odgovoriti na svako pitanje.
Porta
Rujan 18.2007. u 8:09
6radio ivanić je posebna prica…nista pametnog se tamo ne može čuti…informativnih emisija gotovo da i nema, osim vijesti koje se odrade reda radi…novinari su katastrofa…muzika uzas, da nema buhača tamo bi se stalno vrtio dj bobo i coco jumbo…uzas…ne znam zasto nema mladih novinara na tom radiju koji bi donijeli malo kritičnosti i objektivnosti na radio…radili emisije otvorenog tipa i sl…
ANA
Rujan 18.2007. u 12:09
7ok onda neka gradonačelnik na OIR odgovori na sljedeće:
- po čemu je grad prepoznatljiv da je uopće grad za nekog tko prvi put dodje u IG?
- zašto nemamo gradskog muzeja?
- potražnja za mjestom u vrtiću je veća od ponude, recite ima li za to riješenje, planirate li graditi dodatne kapacitete?
- što je s dramom oko sportskog parka zelenjak?
- što je s turističkom zajednicom grada?
- autobusni kolodvor?
Robi
Rujan 19.2007. u 10:14
8Poštovani!
prvo, ja nemam nikakvih problema već ga svi imamo.
drugo, individualni pristup stvari neće razriješiti, što će meni osobno ti odgovori, odgovore zaslužuju svi po tom pitanju. Ako postoje individualna pitanja to ne znači da se odgovori upućuju samo dotićnom pitaocu već masi koja ovdje čita i postavlja pitanja.
Ujedno bih ovim putem želio reći da pozdravljam ovu mogučnost obraćanja prema Vama čime ujedno dobivate feedback i mišljenja posjetioca portala Grada koji ujedno pohvaljujem da je dobro napravljen i osmišljen.
lp i hvala na razumjevanju
Shkval
Rujan 19.2007. u 11:25
9Nisam upućen gdje spada Prkos, ali eto pitanja ću postavit vama. Jel je tko razmišljao da popravi cestu kroz Prkos i obilaznicu, jer su, ne u lošem, nego u katastrofalnom stanju? Ako je netko razmišljao; da li će kaj poduzeti glede istog ili će pričekat da nezadovoljstvo kulminira, pa da onda nešto napravi? Hajde lijepo, urgirajte kod HC-a, da se to popravi. Svaki dan prolazim tom cestom zbog odlaska na posao. Nije istina da Bjelovarsko-Bilogorska županija može imati baš toliko bolje ceste. O cesti od Ivanića prema Kloštar Ivaniću neću trošit riječi. Hvala na odgovorima
Stellar
Rujan 19.2007. u 13:15
10Kad se malo pročitaju ovi komentari mislim da je zaista jasno da problema ima jako puno i u potpunosti se slažem da “individualni pristupi” ne mogu dati jasan i transparentan odgovor. “Individualni pristupi” ne mogu transparentno pokazati što drugi građani o nekoj temi misle. Mislim da se takvim pristupom stvari dogovaraju (odgovaraju) u četiri zida, što svakako nije najtransparentnije. Svakoga od nas zasigurno zanima kako je Gradska uprava riješila neki problem i koji je odgovor gradonačelnik na postavljeno pitanje dao.
Pretpostavljam da Obiteljski radio Ivanić nije službeno “glasilo” grada, pa referenciranje na isti dakako nije najpogodnije što se tiče praćena aktualnosti rada gradske Uprave jer ne postoji neka službena arhiva (poput one na Hrvatskom radiju) na kojoj bi se mogle pronaći snimke emisija s pitanjima i odgovorima na nekoj emisiji. S druge strane (već je i ranije ustanovljeno) dobar dio građana uopće ne sluša Obiteljski radio Ivanić. Uostalom - ukoliko je pitanje postavljeno ovdje možda je najpristojnije da i ovdje bude odgovoreno.
Već se i ranije u nekim odgovorima “iz Gradske uprave” našlo nekih odgovora tipa: “Gradonačelnik je o tome već bezbroj puta govorio i zaista nema smisla ponavljati odgovore.” Opet - ne znam koliko je takav odgovor korektan (pristojan) jer, opet, ne znam postoji li kakva arhiva gdje bi takav odgovor mogli pronaći svi oni zainteresirani vezani u neku tematiku - jer nažalost, ne radi cijeli grad u gradskoj Upravi, pa da znamo kad je, što i gdje gradonačelnik koliko puta na nešto odgovorio…
Stoga upućujem pitanje: Gdje se ti svi odgovori mogu pronaći u nekom digitalnom (video, zvučnom ili pisanom) ili (sada već zastarjelom) tiskanom obliku?
Ukoliko takvo što još nije napravljeno, predlažem da se na ovom gradskom webu otvori neka zasebna stranica na kojoj bi građani svakodnevno mogli postavljati pitanja i da gradonačelnik na njih (barem) tjedno pismeno odgovara. Tako bi se skupila baza brojnih pitanja i, ukoliko bi se neka ponavljala, postojala bi sekcija FAQ (Frequently Asked Questions), pa više ne bi trebalo brojiti koliko je istih odgovora gradonačelnik, odnosno Gradska uprava ranije dala. Tada bi se i mogli svi zajedno puno korektnije referencirati na nešto što je ovdje ranije odgovoreno.
Budući da su građani sada sve više informatički pismeni, to ne bi trebao biti problem jer je takav način puno transparentniji i suvremeniji od prije spomenutog “individualnog pristupa”. Tada bi te odgovore slobodno mogli prepričavati na ORI ili nekim drugim lokalnim medijima. Budući da javnih problema ima poprilično - ostavite “individualni pristup” za individualne probleme.
nc
Studeni 28.2007. u 12:31
11Zanima me zasto su se morala izvaditi ona mlada drveca kod crkve u sklopu rekonstrukcije parka.Taj drvored je posaden prije kojih 6 god. Kad su grane bile trgane od strane vandala onda su se svi cudili i prijetili da koliko god stabala se unisti , grad ce uvijek zasaditi nova.
Sad sam grad vadi ta stabla da bi se moglo napraviti mjesta za 2 ili 3 automobila vise na parkingu koji ce tamo biti u sklopu rekonstrukcije parka “kao sto je nekad izgledao” kako pise na interpretacijskoj ploči.
Mislim da park ne bi trebao biti manji za tih 70 - 100m2 koliko ce se dobiti sa tim parkingom jer dovoljno mjesta za parking ima u okolnim ulicama,a to sto su ljudi ljeni protegnuti noge par metara je drugi problem.
Park bi trebao biti velika povrsina sa puno drveca i hlada gdje se ljudi mogu setati, sjesti i odmoriti , ovakvim nacinom cemo za par godina imati samo setaliste sa puno grmova, jer se nista ne sadi nego samo rusi, pa ga slobodno preimenujte iz “parka S. Posezija” u bivse ime “setaliste Dragice Kajfez”
Vaš komentar
Morate biti prijavljeni kao bi mogli komentirati.