15.12.2014.

Druženje članova zavičajne Udruge bosanskih Hrvata Ivanić-Grad

U petak, 12.12.2014. je u Domu umirovljenika u Ivanić-Gradu održana druga izvještajna skupština i ugodno druženje članova i prijatelja Udruge bosanskih Hrvata iz Ivanić-Grada.

Udruga je utemeljena 23.5.2012. godine s ciljem okupljanja Hrvata porijeklom iz Bosne i Hercegovine, promicanja i zaštite kulturnih vrijednosti, njegovanja narodnih običaja svih krajeva Bosne i Hercegovine.

Udruga broji 163 člana i financira se isključivo kroz dobrovoljne priloge, dok se dio sredstava za rad sufinancira iz proračuna Zagrebačke županije i Grada Ivanić-Grada.

Nakon uvodnog govora predsjednika udruge g. Pere Škarice usljedio je domjenak uz prigodni glazbeni program. Ispred Zagrebačke županije nazočio je g. Dražen Bošnjaković predsjednik Županijske skupštine Zagrebačke županije, dok su u ime Grada Ivanić-Grada nazočili gradonačelnik g. Javor Bojan Leš i predsjednik Gradskog vijeća g. Željko Pongrac