13.02.2014.

Čestitka Socijalnog vijeća Grada Ivanić-Grada povodom Valentinova

Poštovane sugrađanke i sugrađani,

čestitamo vam Valentinovo, dan kada se slavi ljubav i zdravlje. U današnje vrijeme, kada ljubav kao vrijednost biva često zanemarena, iskorištavana i podcijenjena, potrebno je zastati i posvijestiti si važnost međuljudskih odnosa temeljenih na ljubavi kao temeljnom zakonu ljudskog roda. Sva naša djela, ma kako dobra po sebi bila, potrebuju ono zrno ljubavi kao znak poštovanja dostojanstva ljudske osobe i kao lijek za nedaće svakodnevnog života koje narušavaju fizičko i psihičko zdravlje čovjeka. Zato na Valentinovo, dan ljubavi i zdravlja (lat. valeo  - biti zdrav, snažan, jak), želimo svim građanima puno pozitivnih međuljudskih odnosa i gesta, da bismo živi i zdravi bili!

Ujedno čestitamo imendane svim sugrađankama i sugrađanima koji nose ime Valentina, Valentin, Zdravka i Zdravko!

U ime socijalnog vijeća,

Valentina Kanić,