17.10.2014.

Otvorena je izložba radova na temu buča i 9. grafička radionica

U Domu kulture Ivanić-Grad točno u podne 16. Listopada 2014. otvorena je izložba radova na temu buča studenata i postdiplomanata Akademije likovnih umjetnosti Zagreb. Radovi su izvedeni u digitalnoj tehnici a snimljeni na prošlogodišnjoj bučijadi u Ivanić-Gradu.

Tako je započela IX. grafička radionica koju Pučko otvoreno učilište Ivanić-Grad u suradnji ALU Zagreb održavaju svake godine pod pokroviteljstvom grada Ivanić-Grada i Zagrebačke županije.

Ove godine mentorica i profesorica, grafičarka Nevenka Arbanas u suradnji s Jankom Oračem, likovnim umjetnikom iz Slovenije održali su nastavu sa zainteresiranim učenicima osnovnih škola Đure Deželića i Stjepana Basaričeka na temu grafičkih otisaka te im pokazali tehnike izričaja putem grafike.

Možda ova grafička radionica potakne nekoga od naših nadarenih učenika da nastave razvijati svoj likovni senzibilitet.