07.12.2015.

Kazališna predstava i pokloni učenicima osnovnih škola s područja Ivanić-Grada

Povodom blagdana svetog Nikole Grad Ivanić-Grad je ove godine 590 učenika razredne nastave iz četiri osnovne škole odlučio darivati kazališnom predstavom „Profesor Baltazar“-Put oko svijeta i prigodnim poklon paketima.

Predstava „Profesor Baltazar“-Put oko svijeta donosi veselu priču o mogućnostima, različitostima te dobrim namjerama uz originalne likove iz crtića i prepoznatljivu glazbu. Priča prati znatiželjnu pticu, koja uvijek svugdje kasni jer želi vidjeti sve ljepote ovog svijeta. Nažalost, znatiželja će je udaljiti od njenog jata. Sama, izgubljena i tužna, ptica doputuje u Zagreb, gdje upoznaje smetlaricu, koja ju dovodi do profesora Baltazara, njezine jedine ruke spasa. Dramski tekst je prema motivima priča napisala Petra Radin, a predstavu je režirao Mario Kovač.

Nakon predstave, zamjenici gradonačelnika Gordana Brcković i Željko Posilović, podijelili su prigodne poklone za sve učenike i njihove učitelje. Grad je za ovu prigodu iz gradskog proračuna izdvojio nešto više od 12.000,00 kuna.

Foto i tekst: Z.O.