09.10.2015.

11. pješačko hodočašće vojnika iz Petrinje

Svetom misom u kapeli sv. Ilije proroka u vojarni “Pukovnik Predrag Matanović” u Petrinji i blagoslovom hodočasnika, 33 pripadnika bojne “Gromovi” i 7 pripadnika bojne “Tigrovi” Gardijske motorizirane brigade, započelo je 23. vojno-redarstveno hodočašće Majci Božjoj u Mariju Bistricu. Svetu misu služio je novi petrinjski vojni kapelan don Antonio Mikulić.

Na njihovom putu su prošli i kroz naš Grad, gdje im je pozdravne riječi uputio zamjenik gradonačelnika g. Željko Posilović, dok ih je Mjesni odbor Dubrovčak-Topolje ugostio te im pružio prenoćište u prostoru društvenog doma.

Ovo pješačko hodočašće se odvija već 10 godina, kao tradicija koju je započela nekadašnja 2. gardijska brigada “Gromovi”.