28.09.2015.

50. Festival kajkavske popevke

Na 50. Festivalu kajkavske popevke, na recitalu za poeziju na kajkavskom narječju, pjesma „Me senje nemre ni mesečina zeti“ autorice Đurđe Vukelić Rožić iz grada Ivanić-Grada, osvojila je prvu motivacijsku nagradu žirija. Ovo je neočekivani uspjeh jer gđa Đurđa je također u Krapini, proteklih godina na Haiku Danu Dubravka Ivančana, osvojila dvije prve i dvije druge nagrade za haiku poeziju a Stjepan Rožić četiri prve i dvije druge nagrade za svoje haiku.

Recital poezije održan je 9.9.2015. godine u Glazbenoj dvorani Srednje škole Krapina. Stihove iz ovogodišnjeg zbornika recitirali su renomirani glumci hrvatskih kazališta a gošće su bile glumice Nada Klašterka i Smiljka Bencet, žene koje će Hrvatska pamtiti po ulogama koje su mijenjale naše živote i zabavljale nas dugi niz godina. U glazbenom dijelu programa, izbor skladbi s pola stoljeća najpopularnijeg hrvatskog Festivala kajkavske popevke izveli su Ivan Mikulić i Toni Eterović. Recital je vodila Tanja Baran. Nagrade je pjesnicima predao gradonačelnik grada Krapine g. Zoran Gregurović.