28.09.2015.

Potpisivanje povelje prijateljstva između Trilja i Ivanić-Grada

Povodom proslave Dana Grada Trilja i blagdana Svetoga Mihovila, koji se slave u utorak 29. rujna, u Trilju je u petak održana svečana sjednica triljskog Gradskog vijeća.

Prije svečanosti u triljskoj kino dvorani, ispred spomenika Svetog Mihovila položeni su vijenci i zapaljene svijeće za poginule branitelje u Domovinskom ratu. Vijence su položila izaslanstva Grada Trilja, Granične policije, braniteljskih udruga i izaslanstvo Ivanić-Grada. Molitvu odrješenja predvodio je dekan Cetinskog dekanata i triljski župnik don Stipe Ljubas.

Pored triljskih vijećnika, svečanoj sjednici nazočili su brojni uzvanici i gosti Trilja. Izaslanstvo Županije splitsko-dalmatinske predvodio je dožupan Ante šošić, a nazočili su i gradonačelnik Solina Blaženko Boban, koji je bio izaslanik predsjednika HDZ-a Tomislava Karamarka, o. d. gradonačelnika Grada Sinja Kristina Križanac, gradonačelnik Kaštela Ivan Udovičić, Vrlike Ivan Čorić, Trogira Ante Stipčić, Ivanić Grada Javor Bojan Leš, načelnik Otoka Branko Samardžić, Dicma Ivan Maretić, Dugopolja Stanko Balić, Kupresa Perica Romić, Tomislavgrada Ivan Vukadin, Posušja Branko Bago, Gruda Ljubo Grizelj, Ciste Provo Božo Ćubić, Zadvarja Pave Čikeš te Klisa Jakov Vetma. Svečanosti u triljskoj kino dvorani nazočili su i predstavnici crkve, na čelu s dekanom Cetinskog dekanata i župnikom Trilja don Stipom Ljubasom, članovi braniteljskih udruga proisteklih iz Domovinskog rata, predstavnici Policije na čelu s zapovjednicima Postaja Sinj Markom Bilobrkom i GP Trilj Jurišićem, predstavnici državnih i županijskih tvrtki, prosvjetni djelatnici, predstavnici pravosuđa, Crvenog križa te gospodarstvenici i poduzetnici koji djeluju na području Trilja.

Triljska svečanost završena je potpisivanjem povelje prijateljstva između gradova Trilja i Ivanić-Grada koje su potpisali gradonačelnici Ivan Šipić i Javor Bojan Leš.

U kulturnom dijelu programa sudjelovali su KUD Župe Svetog Ivana Krstitelja iz Graba, Mješoviti župski zbor svetog Mihovila, članovi ženskog ansambla ‘Ive’ Ivanić Grad.