11.04.2016.

[VIDEO] Svečana primopredaja nobih vozila Vatrogasnoj zajednici Grada Ivanić-Grada

U Ivanić-Gradu je 08. travnja pod predsjedavanjem g. Branka Petrinca održana godišnja skupština Vatrogasne zajednice Grada Ivanić-Grada, koja okuplja 12 dobrovoljnih vatrogasnih društava i Vatrogasnu postrojbu Ivanić-Grad.

Gosti su im bili predsjednik Gradskog vijeća Željko Pongrac i gradonačelnik Javor Bojan Leš, počasni predsjednik Hrvatske vatrogasne zajednice mr. Teodor Fricki, predstavnici gradskih i općinskih vatrogasnih zajednica s područja Zagrebačke županije na čelu s predsjednikom županijske vatrogasne zajednice Stjepanom Ptičekom, predstavnici vatrogasnih zajednica gradova Popovače i Čazme i Općine Martinska Ves, predstavnik Društva prijatelja prirode Ivanić-Grad Damir Škender, i drugi.

Ukupni prihod Vatrogasne zajednice Grada je u prošloj godini iznosio 878.000 kuna, a rashodi 873 tisuće. Plan za 2016. iznosi 840.000 kuna. Članovi Skupštine gradske vatrogasne zajednice su jednoglasno usvojili izvješća o radu i poslovanju u 2015. godini i planske dokumente za 2016.

Obzirom da je za potrebe nabavke vozila uz garanciju Grada podignut kredit od 550.000,00 kuna koji će Grad cesijski plaćati prema banci, odnosno za potrebu nabavke vozila na postojeći proračun Vatrogasce zajednice sukladno strategiji razvoja vatrogastva dodano je još 50.000,00 kuna godisnje za svaku godinu do 2020. godine.

Uz sufinanciranje Grada Ivanić-Grada i Vatrogasne zajednice Zagrebačke županije su za potrebe DVD-a nabavljena 3 nova vozila, pa je gradonačelnik Javor Bojan Leš uručio ključeve dvaju novih malih navalnih vatrogasnih vozila (pick-upova) predsjednicima DVD-a Šumećani i DVD-a Breška Greda, te ključ novoga kombija DVD-u Deanovec, dok je rabljeni kombi DVD-a Deanovec predan na uporabu DVD-u Dubrovčak Lijevi.

Prigoda je iskorištena i za svečano uručivanje  priznanja i odlikovanja, pa je predsjednik VZ ZŽ Stjepan Ptiček uručio  brončanu vatrogasnu medalju zapovjedniku gradske vatrogasne zajednice Perici Perkoviću, a brončane plamenice zamjeniku zapovjednika Josipu Bocinu i zamjeniku predsjednika Ivanu Vukesu.

Promovirano je i 20 novih vatrogasnih časnika prve klase: Siniša Kunek (DVD Donji Šarampov), Kristina Babić Kranjčec, Kristijan Kauzlarić i Jasminko Kranjčec (DVD Ivanić-Grad), Tomislav Rajić (DVD Tarno), Marko Klak (DVD Dubrovčak Lijevi), Tomislav Šemper (DVD Jalševec Breški), Josipa Boci, Tatjana Petrinec i Nikola Škulec (DVD Breška Greda), Dražen Čvoriščec i Goran Husarić (DVD Trebovec), Ivan Vukes, Marko Špoljarec, Marijo Vagner i Zvonimir Vagner (DVD Šumećani), Matija Frštek i Tomislav Frštek (DVD Poljana), te Mladen Prelec i Siniša Halaš (DVD Deanovec).