04.08.2016.

Čestitika gradonačelnika povodom Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja

Poštovane Ivanićanke i poštovani Ivanićani,

U osvit 4. kolovoza 1995. Hrvatska vojska započela je veliku Operaciju Oluja, a već 5. kolovoza kninsku tvrđavu ovjekovječio je hrvatski stijeg, obilježavajući kraj četverogodišnje okupacije i početak jedne nove ere tada još mlade hrvatske države.

Proslavimo ovaj veličanstveni povijesni trenutak zajednički, radosno i dostojanstveno te zahvalimo našim braniteljima na nesebičnom poklonu na osnovu kojeg možemo danas stvarati nove vrijednosti u društvu.

Na temeljima snažnog zajedništva, kojeg i danas pamtimo, oplemenimo sadašnjost i izgradimo prosperitetnu budućnost kakvu zaslužujemo, a posebno naši mlađi naraštaji!

Iskoristimo prednosti naših uzajamnih različitosti, premostimo destruktivnost nerazumijevanja, te potaknimo kulturu međusobnog prihvaćanja i afirmativnog dijaloga koji može biti kvalitetna podrška našim budućim pobjedama kakvu smo izvojevali tijekom VRO Oluja.

Drage sugrađanke i sugrađani, u ime Gradske uprave i svoje osobno ime, čestitam vam Dan pobjede i domovinske zahvalnosti, kao i Dan hrvatskih branitelja!

Iskoristite ovo vrijeme ljetnog odmora da obnovite poletnost vlastitog duha stvaranja za nove izazove koji su sastavni dio čovjekovog života jer nas već u rujnu očekuju nove odgovornosti ali i velike odluke koje su baza za stabilnu budućnost Republike Hrvatske!

Javor Bojan Leš

Gradonačelnik Ivanić-Grada