22.06.2016.

Čestitka gradonačelnika povodom Dana antifašističke borbe

Drage Ivanićanke i dragi Ivanićani,

danas kada obilježavamo Dan antifašističke borbe zahvalimo i odajmo počast svim učesnicima antifašističkog pokreta koji je utkan u temeljne vrijednosti  Republike Hrvatske i Europske Unije.

Naučimo iz iskustva naših predaka, te osudimo i zaustavimo sve oblike totalitarizma, diskriminacije, ekstremnih ponašanja, nasilja, kao i superiornosti koji ugnjetavaju i razdvajaju ljudski rod.

Njegujmo načelo humanosti u svojim akcijama koji poštuje život, osnovne slobode i izbore svakog pojedinca, čuvajmo mir, sigurnost i demokraciju, te stvarajmo i dalje dobrobiti za pojedinca i društvo.

Osnažimo svojim znanjima i aktivnim djelima buduće naraštaje da se više ne ponove mračna doba čovječanstva i siromašne ljudske svijesti!

Drage sugrađanke i dragi sugrađani, u ime Gradske Uprave i svoje osobno ime, čestitam vam Dan antifašističke borbe!

Javor Bojan Leš

Vaš Gradonačelnik