30.11.2016.

Predstavljanje Muzeja Ivanić-Grada u POU Ivanić-Grad

U sklopu ovogodišnjeg programa javnih predstavljanja gradskih projekata, Grad Ivanić-Grad i Muzej Ivanić-Grada pozivaju cijenjene sugrađane na javnu prezentaciju novo osnovane kulturne  ustanove, namijenjene primarno sustavnom proučavanju, zaštiti te javnoj prezentaciji i komunikaciji kulturno-povijesne i prirodne baštine sa šireg područja grada.

Kako je riječ o  jednom od većih i dugoročnijih projekata u kulturi  grada, namijenjenom primarno našim sugrađanima, ali i ljudima iz drugih sredina koji bi željeli dobiti dobru informaciju o kulturnoj tradiciji Ivanić-Grada, projekt  zadire u više područja djelatnosti lokalne zajednice. Stoga će biti na javnom predstavljanju Muzeja Ivanić-Grada govora i o povijesti i baštini, o identitetu grada, o gospodarskim i razvojnim pitanjima, o projektu revitalizacije povijesne jezgre, o razvoju turizma i još o mnogim stvarima koje na ovaj ili onaj način ulaze u šire područje djelatnosti muzeja kao neprofitne kulturno-obrazovne ustanove na području kulturne baštine.

U programu prezentacije će sudjelovati odgovorne osobe iz Grada i Muzeja, a sve zainteresirane sugrađane pozivamo da se uključe u izravni razgovor u sklopu predstavljene teme jer muzej je ovdje prije svega zbog građana.

I vaše je mišljenje važno za budućnost naše zajedničke kulturne baštine, stoga dođite i pomognite u stvaranju muzeja koji će biti na ponos grada i vas – njegovih građana!

Sadržaj:

• Predstavljanje  Muzeja Ivanić-Grada
    • Uvodna riječ moderatora – predstavnika POU
    • Riječ gradonačelnika
    • Predstavljanje  muzeja (ravnateljica):
      • Podaci o osnivanju i otvaranju Muzeja Ivanić-Grada
      • Program muzejskih aktivnosti u 2015. i 2016.
      • Razvojni projekti  Muzeja i Grada
      • Muzej i građani Ivanić-Grada