28.10.2016.

Izložba u sklopu 12. Memorijala Rudolfa Perešina

U sklopu 12. Memorijala Rudolfa Perešina koji se ove godine održava uz 25. obljetnicu povijesnog preleta Rudolfa Perešina MIG-om 21 od Bihaća do Klagenfurta, u četvrtak 27. listopada, u 10 sati, u Muzeju Ivanić-Grada s ponosom postavljamo izložbu u čast pilota HRZ i PZO Rudolfa Perešina i Vladimira Bezuka.

Izložba je pripremljena uz sudjelovanje organizatora 12. Memorijala Rudolfa Perešina (Grad Ivanić-Grad, ZUDR grada Ivanić-Grada te općina Kloštar Ivanić i Križ, Udruga “Susreti za Rudolfa Perešina” i Mjesni odbor Caginec-Prkos). Na posuđenoj građi zahvaljujemo predstavnicima Hrvatskog ratnog zrakoplovstva (HRZ) i Protuzračne obrane (PZO) te obiteljima Rudolfa Perešina i Vladimira Bezuka.

Za posjetitelje će biti otvorena do 05. studenog 2016.

Rudolf Perešin i Vladimir Bezuk znali su prepoznati trenutak u kojem se pisala budućnost nove, mlade države.
Svojom hrabrošću, znanjem, vještinom te beskompromisnom etikom i domoljubljem ispisali su dio najsvjetlijih stranica povijesti Domovinskog rata, podredivši svoj život velikom cilju – stvaranju slobodne i samostalne Hrvatske.
Sjećamo ih se s ponosom i zahvalnošću.

Portal Volim Ivanić