05.09.2016.

DVD Posavski Bregi svečano obilježio 120 godina postojanja

Svečanim postrojavanjem te mimohodom uz zvukove limene glazbe, u Posavskim Bregima svečano je obilježeno 120 godina postojanja DVD-a Posavski Bregi. Kako saznajemo od g. Vladimira Gušteka, predsjednika DVD-a, društvo se kroz dugu povijest stalno razvijalo, opremalo i danas broji 84 člana. Društvo tijekom cijele godine sudjeluje na raznim manifestacijama i takmičenjima no osim sportskih aktivnosti ove godine imali su nekoliko intervencija na gašenju manjih požara izazvanih ljudskom nepažnjom kod spaljivanja korova i suhe trave. U suradnji s drugim društvima DVD Posavski Bregi aktivno sudjeluje u saniranju posljedica raznih elementarnih nepogoda, poglavito poplava.

Proslavi su nazočili predsjednik skupštine Zagrebačke županije g.Dražen Bošnjaković i gradonačelnik Grada Ivanić-Grada g. Javor Bojan Leš u pratnji zamjenika g. Željka Posilovića i predsjednika Gradskog vijeća g. Željka Pongraca. Gradonačelnik je povodom 120. rođendana društva, DVD-u Posavski Bregi poklonio novu zastavu.

U ime Grada Ivanić-Grada poklanjam vam ovu zastavu pod kojom ćete nadam se i sljedećih 120 godina obavljati svoju časnu dužnost zaštite imovine i ljudi s područja grada Ivanić-Grada” rekao je u svom govoru gradonačelnik Javor Bojan Leš.

Podsjetimo da se iz sredstava gradskog proračuna za razvoj i rad vatrogasne zajednice Grada Ivanić-Grada izdvaja 750.000,00 dok se za Vatrogasnu postrojbu Grada Ivanić-Grada izdvaja dodatnih milijun kuna.