16.02.2017.

Sastanak gradonačelnika s državnim tajnikom u Ministarstvu državne imovine

U utorak 14.2.2017., održan je sastanak gradonačelnika Javora Bojana Leša s državnim tajnikom u Ministarstvu državne imovine na temu pokretanja postupka darovanja nekretnina u državnom vlasništvu Gradu Ivanić-Gradu.

Kao jedan od prioriteta Grada Ivanić-Grada je postupak darovanja nekretnina u sklopu Poslovne zone 6 kako bi se ista mogla proširiti za potrebe budućih investitora te kako bi se dio mogao koristiti za potrebe servisne ceste.

Ujedno je pokrenuto uređenje imovinskopravnih odnosa radi dodjele u korištenje nekretnine u Breškoj Gredi, tzv. aerodroma, koji bi se dalje predao na korištenje Aeroklubu Ivanić-Grad, kao i darovanje nekretnine u centru Ivanić-Grada, zgrada stare policijske postaje, kako bi na istoj mogli početi projekti uređenja i stavljanja zgrade u funkciju.

Nakon razgovora utvrđeno je da će postupak darovanja nekretnina koje se odnose na cestu u Poslovnoj zoni uskoro biti riješen, dok ćemo o nastavku pregovora po ostalim temama građane redovno izvještavati.