06.03.2017.

Proglašenje sportaša godine 2016. - Ivanić-Grad

Svečano proglašenje najboljih sportaša Grada Ivanić-Grada u 2016. održano je prošlu subotu u Sportskoj dvorani Žeravinec.

Za najuspješniji klub prošle godine zasluženo je proglašen Kickboxing klub Ivanić, najuspješniji sportaš je Vilson Demaj, a sportašica Ana Filipović, oboje članovi kickboxing kluba i osvajači brončanih medalja sa Europskog prvenstva.

Najbolja muška ekipa je Škola nogometne mladeži Nogometnog kluba Naftaš Ivanić, mlađi pioniri, dok je najbolja ženska ekipa Ženski rukometni klub Ivanić, kadetkinje 1998. godište.
Očekivano, za najboljeg trenera proglašen je Ivica Spevec, glavni trener Kickboxing kluba Ivanić- Grad.

Za sportske nade u 2016. godini proglašeni su Karlo Zajec- MRK Ivanić, Jakov Rukavina- karate klub Mladost, Matea Brković- Karate klub Mladost, Patrik Jakopović- Kickboxing klub Ivanić-Grad, Barbara Bunjevac- Kickboxing klub Ivanić- Grad, Melanija Kovačević- ŽRK Ivanić, Tena Abramović- OK Ivanić, Luna Ciganović- Aikido klub Ivanić, Kristijan Korbus- KK Ivanić i Dominik Tadijanović – NK Naftaš Ivanić.

Najbolja sportašica Mlađe mladeži je Nelly Džanić Karate klub Mladost. Najbolji sportaš Mlađe mladeži je Valentino Ivanić također iz karate klub Mladost. Najbolja sportašica Starije mladeži individualno je Stela Crnobrnja – karate klub Mladost, a najbolji sportaš Starije mladeži individualno je Anton Ljucović- Kickboxing klub Ivanić. Najbolja sportašica Starije mladeži kolektivno je Ana Malec- ŽRK Ivanić, dok je najbolji sportaš Starije mladeži kolektivno Leon Lukačec – MRK Ivanić. Također su dodijeljena i priznanja najboljim sportašima u srednjoj i osnovnim školama na području Grada Ivanić- Grada, te plakete sportskim djelatnicima za više od 5, 10, odnosno 15 godina predanog sportskog rada.

Nagrade najboljima uručili su gradonačelnik Grada Ivanić-Grada Javor Bojan Leš, predsjednik Gradske zajednice športskih udruga Darko Kljak i predsjednik županijske Zajednice Vladimir Bregović.

Za zabavni dio programa pobrinuli su se Tvornica smijeha iz Ivanić- Grada i plesna udruga Magi iz Graberja Ivaničkog.

Siniša Klasić