31.05.2017.

5. foto safari „Čudesna šuma Žutica 2017.“

Dragi i poštovani ljubitelji fotografije i prirode, planinarsko društvo Društvo prijatelja prirode i portal Volim Ivanić sa suorganizatorima: Hrvatskim šumama – UŠP Zagreb – Šumarijom Novoselec, Turističkom zajednicom Grada Ivanić-Grada, Vatrogasnom zajednicom Grada Ivanić-Grada i Gradom Ivanić-Gradom, a povodom Dana Grada i Događanja u lipnju, organizira ove godine 5. foto safari „Čudesna šuma Žutica 2017.“

Svrha ovog događanja je promicanje zaštite poplavnog područja šume Žutice kao područja biološke raznolikosti te podizanje razine znanja i svijesti javnosti o iznimnoj važnosti očuvanja ovog područja s naglaskom na zaštiti mikro staništa životinja, biljaka i gljiva te održivom korištenju prirodne baštine čudesne šume Žutice. Šuma Žutica je dio Nacionalne ekološke mreže, odnosno Europske ekološke mreže Nature 2000 (HR2000465).

Program 5. foto safarija:
– okupljanje sudionika u nedjelju, 11. lipnja 2017., u 11 sati na Autobusnom kolodvoru Ivanić-Grad,
– u 11 i 30 sati je polazak organiziranim prijevozom put šume Žutice,
– od 12 do 16 sati obilazak zanimljivih područja šume Žutice i fotografiranje
– obilazak podrazumijeva dolazak prijevozom do određenog područja, a pojedine lokacije obilazimo pješice, stoga preporučamo primjerenu obuću i odjeću (čizme, duge hlače) te zaštitu od sunca i insekata. Svakako ponesite bočicu vode koju ćete moći dopuniti iz rezervi organizatora.
– od 16 sati organiziramo razmjenu iskustava i veselo druženje uz „šumarski gablec“
– do 19 sati povratak u Ivanić-Grad.

Prije polaska organizatoru uplaćujete kotizaciju u visini od 30 kuna, koja pokriva: prijevoz,trošak šumarskog gableca i osvježavajućih pića i …

Svoje sudjelovanje obavezno najavite do četvrtka 08. lipnja 2017. na slijedeće kontakte:
Damir Škender
091 / 4975 404