08.11.2017.

Podjela knjiga osnovnim i srednjoj školi povodom sudjelovanja u programu 13. Memorijala Rudolf Perešin

Osnovne škole Grada Ivanić-Grada i Srednja škola Ivan Švear i ove su se godine uključile u program Memorijala Rudolf Perešin održanog 19.i 22.10.2017.g.u Ivanić-Gradu i Cagincu u znak sjećanja na Rudolfa Perešina i njegov povijesni prelet avionom JNA  s aerodroma Željava u Klagenfurt. Učenici osnovnih škola izradili su likovne i literarne radove o Rudolfu Perešinu koji su bili izloženi i pročitani 22.10.2017.g. na svečanosti u Cagincu a učenici Srednje škole Ivan Švear prisustvovali su 19.10.2017.g.predavanju koje je o Rudolfu Perešinu održao njegov kolega i suborac, pilot pukovnik Samir Ćorić a potom ih je pripadnik Središnjice za upravljanje osobljem satnik Tomilsav Lažeta upoznao s vojnim zvanjima  i mogućnostima za ostvarivanje karijere u Oružanim snagama RH.

U skladu sa zaključkom sa sjednice Organizacionog odbora 13. Memorijala Rudlof Perešin, zamjenik gradonačelnika Grada Ivanić-Grada g. Željko Poslilović uručio je školama prigodan poklon-knjige za školske knjižnice i osobno se zahvalio ravnateljici OŠ Đure Deželića, gđi. Ines Tudović, ravnateljici OŠ Stjepana Basaričeka  gđi Vlatki Koletić, ravnateljici OŠ Josipa Badalića, gđi Martini Novak, zamjeniku ravnateljice OŠ Posavski Bregi g. Danielu Bunjevčeviću te ravnateljici SŠ Ivan Švear gđi. Kseniji Pavlović na sudjelovanju u programu 13. Memorijala Rudolf Perešin.