05.10.2017.

Potpisan Ugovor sa Hrvatskim vodama o sufinanciranju radova nastavka izgradnje šetnice uz Lonju

3. listopada 2017. godine, gradonačelnik Grada Ivanić-Grada g. Javor Bojan Leš i generalni direktor Hrvatskih voda mr.sc. Zoran Đuroković potpisali su Ugovor o sufinanciranju radova uređenja i stabilizacije nasipa rijeke Lonje u Gradu Ivanić-Gradu (obuhvat od Omladinskog do Tomislavovog mosta).

Ukupna vrijednost ugovorenih radova iznosi 3.465.854,39 kuna s PDV-om, od čega Grad Ivanić-Grad osigurava 1.182.689,96 kuna, dok Hrvatske vode osiguravaju 2.283.164,43 kuna.

Sredstva osigurana od strane Hrvatskih voda koristiti će se za dio pripremnih radova, zemljane radove, radove na stabilizaciji krune nasipa rijeke Lonje, dok će se iz gradskih sredstava izvesti dio rušenja i pripremnih radova, radovi vezani uz prometnu signalizaciju, krajobrazno uređenje, nabavu urbane opreme te postavljanje javne rasvjete.

Potpisivanje ovog ugovora predstavlja završni korak, nakon čega slijedi uvođenje izvođača u posao te kroz desetak dana, početak radova na drugoj fazi šetnice.