20.07.2018.

Ivanić-Grad postaje prijatelj s Općinom Bilice

Na ovotjednoj održanoj sjednici Gradskog vijeća Ivanić-Grada vijećnici su jednoglasno usvojili odluku o prihvaćanju Sporazuma o prijateljstvu s Općinom Bilice, koja je posljednjih dana, zbog srebrnog reprezentativca Duje Ćalete- Cara u središtu pozornosti. Za Ivanić-Grad ovo nije prvo sklapanje prijateljstva, jer od prije Ivanić-Grad ima potpisane Povelje o prijateljstvu s Novskom i Triljem.

Inicijativa o sklapanju prijateljstva došla je iz Bilica, gdje je tamošnje Općinsko vijeće usvojilo tu odluku te ju uputilo i prema Gradskom vijeću Ivanić-Grada.

-To prijateljstvo bazirano je na određenim gospodarskim tokovima, jer nekoliko naših tvrtki aktivno surađuje s tom općinom i tamo ostvaruje jedan dio prihoda. Temeljem te dobre gospodarske suradnje došli smo i do toga da smo odlučili da ćemo potpisati Povelju o prijateljstvu- istaknuo je gradonačelnik Javor Bojan Leš.

Izvor: 01Portal