20.06.2018.

Mažoretkinje iz Graberja Ivanićkog na Europskom prvenstvu mažoretkinja

XIII. otvoreno europsko prvenstvo mažoretkinja održano je u Crikvenici od 14.-17.lipnja 2018. u organizaciji IFMS-a (International federation majorettes sport) i HUMT-a (Hrvatsko udruženje mažoret timova). Prvenstvu je pristupilo 50-ak timova iz gotovo 10 zemalja, više od 700 mažoretkinja natjecalo se u četiri dobna razreda – kadetkinje, juniorke, seniorke i grandseniori.

Mažoretkinje plesne udruge MAGI iz Graberja Ivanićkog otputovale su u Crikvenicu 16.-17.6.2018. kada je održano prvenstvo u kategorijama pom pon kadeti i štap seniori, te tradicionalni stil, mix, flag i show te su nastupile u kategoriji pom pon velika formacija kadeti i solo pom pon kadeti, solo štap seniori i tradicionalni stil velika formacija kadeti. Svojom izvedbom osvojile su četvrto mjesto u kategoriji velika formacija pom pon kadeti i velika formacija štap tradicionalni stil kadeti. Lorena Bokun osvojila je 15.mjesto sa solo izvedbom u kategoriji pom pon kadeti, dok je Tamara Kolarec sa solo izvedbom u kategoriji jedan štap seniori osvojila 25.mjesto.

Ovim putem djeca i vodstvo udruge zahvaljuju se na donaciji grada Ivanić-Grada kojom je plaćen trošak prijevoza.

Mažoretkinje su sada na zasluženom odmor a potom ponovno pripreme za daljnja natjecanja.