26.03.2018.

U Ivanić-Gradu održana humanitarna akcija “Dan narcisa”

U subotu je u organizaciji Udruge edukacijom protiv raka dojke i Grada Ivanić-Grada održana humanitarna akcija Dan narcisa. Dan narcisa je humanitarna akcija u kojoj se prodaju poklonjeni narcisi, a prikupljena sredstva namijenjena su prevenciji i ranom otkrivanju raka dojke. Cilj kampanje je ukazati na važnost odlaska žena, ali i muškaraca na redovite preglede dojki.

Tim povodom u središtu grada narcise su prodavali gradonačelnik Ivanić-Grada u društvu svojih zamjenika te predsjednik i članovi Gradskog vijeća Grada Ivanić-Grada.

Hrvatska je nažalost u samom vrhu europskih zemalja po smrtnosti od raka dojke, no najzabrinjavajuća je činjenica da je ova opaka bolest sve češća i u mlađih žena pa je ova humanitarna akcija prilika za naglasiti važnost redovitih pregleda kako bi se bolest otkrila u ranom stadiju, kada ju je moguće potpuno izliječiti rekao nam je gradonačelnik Grada Ivanić-Grada Javor Bojan Leš.

Prodajom narcisa prikupljeno je 2500,00 kuna te je navedeni iznos uplaćen na račun Udruge edukacijom protiv raka dojke.

Z.O.