04.09.2018.

17. sportski susreti djece hrvatskih branitelja "Savudrija 2018."

U organizaciji Udruge hrvatskih dragovoljaca Domovinskog rata Republike Hrvatske i uz suradnju sa UHDDR Zagrebačke županije i Grada Ivanić-Grada odmaralište su ove godine posjetila i djeca sa područja Ivanić-Grada i Kloštra Ivanić.

U kampu "Veli Jože" u Savudriji od 27.-30. kolovoza 2018. održani su 17. sportski susreti djece hrvatskih branitelja pod nazivom "Savudrija 2018.".

Susret je u ime Predsjednice RH, Premijera i Ministarstva hrvatskih branitelja Republike Hrvatske otvorio ministar, g. Tomo Medved.

U Savudriji je uz naše mališane, boravilo 542 djece iz cijele Hrvatske koja su se natjecala u raznim sportskim, umjetničkim i društvenim disciplinama, a ujedno je organizirana i škola plivanja za sve neplivače.

Cilj navedenih susreta je odgajati djecu tako da zavole domovinu, upoznavanjem njezinih ljepota i znamenitosti, kao blago koje moraju njegovati svojim stvaralaštvom, rukama i umom.