05.08.2019.

Čestitka gradonačelnika povodom Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja

Danas s ponosom slavimo Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja, dane u kojima je prije 24 godine u vojno-redarstvenoj operaciji Oluja Hrvatska vojska oslobodila okupiranie hrvatske krajeve i tako postavila temelj za izgradnju samostalne i demokratske Republike Hrvatske.

S izrazitim poštovanjem i zahvalnošću odajemo počast svim hrvatskim braniteljima, a posebno onima koji su položili svoje živote, kao i onima koji su patili, borili se i žrtvovali za bolju budućnost svih nas i koji su svojom žrtvom  otvorili put prema sigurnom i mirnom razvitku naše zemlje.

Zahvaljujući pobjedama u nametnutom nam ratu Hrvatska je danas samostalna i prosperitetna država, uvažena članica NATO saveza i Europske unije.

Danas se zajedno borimo za stabilnost, sigurnost i svekoliki napredak najljepše nam Domovine.

Čestitam svima Dan pobjede, Dan domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja.

Gradonačelnik

Javor Bojan Leš