18.11.2019.

Gradonačelnik primio učenike trećih razreda komercijalne škole

Gradonačelnik Javor Bojan Leš je danas u Gradskoj vijećnici primio učenike trećih razreda Srednje škole Ivan Švear komercijalnog smjera, koji su u sklopu Projektnog dana imali priliku iz prve ruke saznati što je gradski proračun te što su financijski plan grada, prihodi, rashodi, rebalans.

Namjera je da naši učenici steknu osnovna znanja o tomu što je gradski proračun, na koji način se financira te za koje sve namjene se sredstva u proračunu raspoređuju odnosno da saznaju metodologiju za izradu proračuna i financijskih planova – rekao nam je profesor Siniša Vodopija, nastavnik ekonomske grupe predmeta u SŠ Ivan Švear.

Zahvaljujem se na ovoj ideji i zadovoljstvo mi je što sam našim učenicima imao priliku prezentirati što je gradski proračun te kako se planira, izvršava i kontrolira odnosno kako se kroz njega vrše financiranja svih aktivnosti i projekata od velike važnosti za funkcioniranje svih segmenata života u gradu -rekao je gradonačelnik Leš.

Zoran Ožetski