19.11.2019.

“Put svjetlosti” za žrtvu Vukovara i Škabrnje

Jučer je u organizaciji Zajednice braniteljskih udruga i grada Ivanić-Grada obilježena 28. godišnjica stradavanja Vukovara i Škabrnje.

Obilježavanje je započelo polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća kod spomenika poginulim i umrlim hrvatskim braniteljima nakon čega se kolona sjećanja uputila prema Vukovarskoj ulici gdje su sudionici “Puta svjetlosti” položili lampaše u sjećanje na sve žrtve Vukovara i Škabrnje. Uz predstavnike Gradske uprave u koloni sjećanja bili su članovi obitelji poginulih i umrlih hrvatskih branitelja s područja Ivanić-Grada, osnovnoškolci i učenici srednje škole, branitelji, predstavnici policije, vatrogasaca, povijesne postrojbe, političkih stranaka, građanskih udruga te ostali građani.

Obilježavanje je završeno misom za poginule, nestale i umrle branitelje u Crkvi sv. Petra.

Zoran Ožetski