07.10.2019.

Čestitka gradonačelnika za Dan neovisnosti

Dan neovisnosti, 8. listopada, državni je blagdan kojim se obilježava povijesna odluka Sabora donesena 1991. godine o raskidu državno-pravnih odnosa s bivšom federativnom državom. Tim činom proglašena je neovisnost Republike Hrvatske.

To je dan ostvarenja stoljetnog sna hrvatskog naroda o suverenoj i samostalnoj državi u kakvoj danas živimo.

Na Dan neovisnosti odajemo počast svima onima koji su u uspostavljanje i očuvanje suverene, slobodne i nezavisne Republike Hrvatske uložili svoje znanje, iskustvo, rad i ideale.

Osobitu zahvalnost izražavamo svim hrvatskim braniteljima i njihovim obiteljima na žrtvi koju su podnijeli u borbi za slobodu i neovisnost Domovine, a sa posebnim pijetetom i zahvalnošću se prisjećamo hrvatskih branitelja koji su svoje živote utkali u temelje hrvatske neovisnosti.

Uz ponos i sjećanje na sve njih, svim građanima Republike Hrvatske, a posebice stanovnicima Grada Ivanić-Grada čestitam Dan hrvatske neovisnosti!

Gradonačelnik

Javor Bojan Leš