04.02.2020.

Promocija knjige - „Približavanje zore: put 88 hramova na japanskom otoku Shikoku“

Pridružite nam se na ovom zanimljivom putovanju u srijedu, 5. veljače 2020. u 19 sati u Gradskoj knjižnici Ivanić-Grad.

Putopisno predavanje/promocija knjige pod nazivom „Približavanje zore: put 88 hramova na japanskom otoku Shikoku“ donosi osobnu priču o drevnom budističkom hodočašću na najmanjem od četiri japanska otoka. Hodočašće se sastoji od 88 službenih hramova i brojnih drugih svetišta, a podrazumijeva spajanje svih 88, zatvaranjem punog kruga oko otoka.

Osim vlastitog putovanja kroz svih 88 hramova, te putovanja pjesnika Matsua Basha i redovnika Kukaija, autorica Maja Klarić u knjizi donosi i osnovne karakteristike tog puta, pripremne i logističke informacije, povijesno-kulturološki kontekst putovanja, opise i legende vezane uz hramove te uvod u budizam i zen-budizam. Putopis se može čitati i kao spiritualna potraga za promjenom i suočavanje s prolaznošću života, kao duhovno putovanje na više razina.