25.02.2020.

U Ivanić-Gradu završila vladavina maškara

Ovogodišnja fašnička događanja u Ivanić-Gradu započela su u nedjelju 16. veljače tradicionalnim Međužupanijskim fašnikom umirovljenika i građana u sklopu kojeg je zamjenik gradonačelnika Željko Posilović predao ključ grada princu fašnika. Nakon gotovo deset dana vladavine maškara od danas ključ je ponovno u rukama prvog čovjeka grada Javora Bojana Leša. Ključ su uz prigodni govor vratili naši najmlađi maskirani sugrađani – djeca fašničke grupe Dječjeg vrtića Suncokret.

U dječjoj fašničkoj povorci sudjelovale su vrtićke skupine: DV Roda- maska Zmaj, Kikići- maska Kiki bonboni, Leptirići- maska Princeze i vitezovi, Konjići- maska Jahači na konjima, Bumblebees- maska Little friends of nature, Ladybugs- maska Legići.