15.01.2020.

Obilježen Dan međunarodnog priznanja Republike Hrvatske

Danas obilježavamo Dan međunarodnog priznanja Republike Hrvatske. Na današnji dan, 1992. godine, Hrvatska je postala međunarodno priznata zemlja i uspostavila je diplomatske odnose s Njemačkom, državom koja je odigrala bitnu ulogu u priznavanju Hrvatske u svijetu založivši svoju sveukupnu političku i gospodarsku težinu kako bi pokrenula pasivnu Europu i potaknula ostalih jedanaest članica Europske zajednice da priznaju neovisnost i suverenitet RH.

Povodom obilježavanja Dana međunarodnog priznanja Republike Hrvatske, zamjenici gradonačelnika Tomislav Cuvaj i Željko Posilović te predstavnici braniteljskih udruga zapalili su svijeće za sve poginule i umrle branitelje kod Spomenika hrvatskim braniteljima u Ivanić-Gradu.

Zoran Ožetski