03.03.2020.

Izaslanstvo Ivanić-Grada u Banja Luci

Generalni konzulat RH u Banja Luci posjetilo je izaslanstvo Ivanić Grada predvođeno gradonačelnikom Javorom Bojanom Lešom.

U izaslanstvu su bili i predstavnici raseljenih i prognanih Hrvata župe Liskovica kod Mrkonjić Grada, koji sada žive na području Ivanić-Grada.

Delegaciji se na sastanku u Generalnom konzulatu pridružio i biskup banjolučki mons. Franjo Komarica. Razgovarali smo o uvjetima života Hrvata na ovom području te o načinima i modelima pomoći u obnovi i poboljšanju kvalitete njihovog života.

Ivanić-Grad je spreman aktivno se uključiti u provedbu projekata pomoći Hrvatima na području Liskivice. Nakon sastanka delegacija je posjetila objekte Banjolučke biskupije kako bi stekla uvid na koji način se biskupija brine i skrbi za svoj narod i vjernike.

Ovakav posjet čelništva lokalne vlasti iz RH, u sinergiji sa raseljenim Hrvatima iz BiH doprinosi snaženju svijesti o važnosti ostanka i opstanka Hrvata na svojim stoljetnim ognjištima u BiH.