05.03.2020.

Održana 10. izvanredna sjednica Stožera civilne zaštite Grada Ivanić-Grada

U prostorijama Gradske uprave Grada Ivanić-Grada dana 4.3.2020. održana je 10. Izvanredna sjednica Stožera civilne zaštite Grada Ivanić-Grada.

Sjednici su nazočili: zamjenik gradonačelnika - Željko Posilović, direktor Komunalnog centra Ivanić-Grad – Mario Mikulić, – pomoćnik načelnika PP Ivanić-Grad - Davor Jakšić – pomoćnik načelnika PP Ivanić-Grad, DZZŽ Ispostava Ivanić-Grad - Snježana Prgeša, direktorica Ivakopa - Sanja Radošević, ravnateljica GDCK Ivanić-Grad - Ivana Bajt, direktor Ivaplina - Dario Ferenčaba, ZZJZ Zagrebačke županije - Snježana Čopor, ZZHM Zagrebačke županije - Monika Matleković, ravnateljica Centra za socijalnu skrb Ivanić-Grad - Martina Cuvaj, zamjenik zapovjednika JVP Grada Ivanić-Grada - Jasmin Kranjčec i direktorica Obiteljskog radija Ivanić - Radojka Šporer.

Na dnevnom redu je bila preporuka Područnog ureda civilne zaštite Zagreb za postupanje jedinica lokalne samouprave vezano za nastalu situaciju s korona virusom (COVID-19), navedene preporuke su jednoglasno prihvaćene, a iste možete pročitati iz priloženih poveznica.

U skladu s najnovijim priopćenjem Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo od 3.3.2020.g. Stožer civilne Grada Ivanić-Grada upućuje građanima Grada Ivanić-Grada životne dobi 60 i više godina, ili koje imaju neku kroničnu bolest poput bolesti kardiovaskularnog sustava, respiratornog sustava ili dijabetesa, za koje se smatra da imaju veći rizik od razvoja težeg oblika korona virusa (COVID-19) preporuku da izbjegavaju posjećivanje i ulaženje u prenapučena javna područja ili mjesta kao što su:

-sredstva javnog prijevoza u vrijeme najvećih dnevnih gužvi

-razna javna okupljanja ali i odlasci u trgovine i trgovačke centre u razdobljima kad se očekuje najveća dnevna posjećenost.

Također, preporuča se i apelira na osobe te životne dobi da preskoče rutinske kontrole i odlaske u ordinacije kod liječnika opće prakse i u bolnice ukoliko im nije prijeko potrebna zdravstvena skrb. Preporuča se najprije liječnika kontaktirati telefonom, ukoliko je osobi potreban recept ili savjet.