13.11.2020.

Pokrećemo stvaranje pametnog grada Ivanić-Grada

U prostorijama razvojne agencije IGRA-e u Poduzetničkom inkubatoru u Ivanić- Gradu održan je sastanak između gradonačelnika Javora Bojana Leša i gradskih tvrtki s predstavnicima ICT sektora tvrtke A1 o uvođenju pametnih tehnologija s ciljem stvaranja pametnog grada. (Smart City)
Pametna rješenja za Ivanić- Grad bi, zahvaljujući projektu
širokopojasnog Interneta, uključivala mogućnost digitalne kontrole prometa, praćenja potrošnje, upravljanja otpadom, okolišem i komunalnom infrastrukturom, a građani bi putem jedinstvene mobilne aplikacije imali mogućnost pratiti onečišćenje zraka, razinu vodotoka ali i dostupnost parkirališnih mjesta u centru Grada.
Gradonačelnik je na sastanku predložio partnerski odnos s tvrtkom A1 u kojem bi Ivanić- Grad postao pilot projekt i prvi u potpunosti Smart city u Hrvatskoj.
Razvojna agencija IGRA uputit će pismo namjere nakon kojeg će biti moguća prijava na natječaje, kao i konačna realizacija projekta i vizije Ivanić- Grada kao pametnog grada.