19.11.2020.

Sjećanje na žrtve Vukovara i Škabrnje

Polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća, danas je u Parku hrvatskih branitelja u Ivanić-Gradu obilježen Dan sjećanja na žrtve Vukovara i Škabrnje te sve žrtve Domovinskog rata. Osim predstavnika hrvatskih branitelja, policije i političkih stranaka, vijenac je u pratnji svojih suradnika položio i gradonačelnik Javor Bojan Leš.

Danas se sjećamo svih stradalnika Domovinskog rata, ali posebno hrabrih vukovarskih branitelja i civila koji su do kraja ostali uz svoj grad Vukovar. U meni su pomiješani osjećaji tuge i ponosa. Tuga je tu zbog patnji koje su zbog srpske agresije prošli hrvatski branitelji i svi građani Vukovara, Škabrnje odnosno cijele Hrvatske. Ponosan sam što ta žrtva i patnja nije bila uzaludna jer danas živimo u slobodnoj i modernoj državi, državi koja je članica Europske unije. Svi mi koji smo svjedoci tih teških ratnih stradanja ne smijemo dopustiti da generacije koje dolaze zaborave sve one hrabre ljude koji su za ovo što imamo danas dali svoje svoje živote – rekao je gradonačelnik Javor Bojan Leš.