03.10.2020.

Svečano obilježen Dan branitelja Grada Ivanić-Grada

Polaganjem vijenca i paljenjem svijeća kod spomenika poginulim hrvatskim braniteljima, započelo svečano obilježavanje Dana branitelja Grada Ivanić-Grada. Uz predstavnike Gradske uprave i Gradskog vijeća Ivanić-Grada , predvođene gradonačelnikom Javorom Bojanom Lešom, svijeće su zapalili predstavnici braniteljskih udruga, predstavnici udruge antifašista, temeljne i specijalne policije te političkih stranaka.

Odluku o proglašenju 3. listopada Danom branitelja Grada Ivanić Grada, 2016. godine donijelo je Gradsko vijeće na prijedlog Odbora za hrvatske branitelje u svrhu očuvanja spomena na Domovinski rat i branitelje koji su u njemu sudjelovali.

Obilježavanje Dana branitelja grada Ivanić-Grada završeno točno u podne glasnim pucnjem iz topa Povijesne postrojbe, 10. satnije, Ivanić-Grad.