21.01.2021.

Osiguran novi prostor za održavanje Svete Mise na Posavini

Uskoro će župljani moći prisustvovati Svetoj Misi u starom Društvenom domu Dubrovčak Lijevi

Potres koji je prije nekoliko tjedana pogodio i naše područje, nanio je znatnu štetu na župnoj crkvi sv. Nikole biskupa Dubrovčak Lijevi. Nakon pregleda statičara označena je kao privremeno neuporabljiva, odnosno potreban joj je detaljan pregled. U koordinaciji između župnika vlč. Dražana Mirčića i suradnika iz grada Ivanić-Grada, odmah je pronađeno rješenje za izmještanje dijela crkvenog inventara. Također, Grad je odmah ustupio salu starog Društvenog doma Dubrovčak Lijevi kao novi prostor koji će se u narednom razdoblju koristiti za služenje Svetih Misa i ostalog pastoralnog rada za potrebe svih župljana.

Društveni dom je kompletno renoviran i obnovljen protekle godine – Grad je u suradnji sa Zagrebačkom županijom uredio centralno grijanje, a svojim vlastitim sredstvima uredio unutrašnjost sale (uređenje zidova, nova el. instalacija, rušenje stare pozornice i sl.). Prije ulaska u novi prostor župa je uz pomoć donatora (tvrtka Ljiljan-S d.o.o., Sagovi Zagreb d.o.o., Linea-studio za dizajn i tisak) i župnoga zbora te vrijednih volontera iz župe, uredila prostor sale društvenog doma kako bi ga što bolje prilagodili za novu namjenu.