14.04.2022.

OBAVIJEST - Javni poziv za dostavu ponuda vlasnika stambene jedinice za stambeno zbrinjavanje raseljenih osoba iz Ukrajine u pojedinačnom smještaju

Građani s područja Grada Ivanić-Grada koji žele ponuditi svoje stambene jedinice za stambeno zbrinjavanje raseljenih osoba iz Ukrajine u pojedinačnom smještaju trebaju pisanim putem obavijestiti Stožer civilne zaštite Grada Ivanić-Grada o namjeri davanja ponude svoje stambene jedinice za zbrinjavanje raseljenih osoba, zatražiti provjeru adekvatnosti stambene jedinice te izdavanje potvrde Stožera civilne zaštite Grada Ivanić-Grada.

Obavijest o namjeri davanja ponude svoje stambene jedinice za zbrinjavanje raseljenih osoba te zahtjev za provjeru adekvatnosti stambene jedinice, koja se nalazi na području Grada Ivanić-Grada, i izdavanje potvrde Stožera civilne zaštite Grada Ivanić-Grada građani mogu dostaviti: redovnom poštom ili osobno na adresu: Grad Ivanić-Grad, Park hrvatskih branitelja 1, 10310 Ivanić-Grad s naznakom  „za Stožer civilne zaštite Grada Ivanić-Grada“ ili na e-mail:  [email protected]

Temeljem Odluke Vlada RH o financiranju troškova za stambeno zbrinjavanje raseljenih osoba iz Ukrajine u pojedinačnom smještaju KLASA:022-03/22-04/114, URBROJ:5031-21/32-22-2 od 23.03.2022. (Narodne novine, broj 37/22) kojom su uređeni uvjeti za podmirenje troškova korištenja stambenih jedinica u pojedinačnom smještaju, a koji maksimalno mogu iznositi do 3.600,00 mjesečno (trošak najma prostora i trošak režija) i plaćati će se vlasnicima stambenih jedinica koji budu ustupili, na temelju sklopljenog ugovora s Ministarstvom unutarnjih poslova-Ravnateljstvo civilne zaštite,  svoje nekretnine na korištenje raseljenim osobama iz Ukrajine.

Obrasci za prijavu na Javni poziv mogu se dobiti i u Gradskoj upravi Grada Ivanić-Grada ili na web adresi: www.ivanic-grad.hr/servisne-informacije/javni-pozivi/