22.06.2022.

Čestitka gradonačelnika povodom Dana antifašističke borbe

Drage Ivanićanke i Ivanićani,

obilježavajući Dan antifašističke borbe, prisjećamo se značajne uloge antifašizma u novijoj europskoj povijesti, kao i dana kada su Hrvatski antifašisti vođeni idealom slobode, organizirano krenuli u borbu protiv fašističke okupacije zemlje.

Obilježavanje Dana antifašističke borbe doprinos je izgradnji mira u svijetu, razvitku tolerancije i poštivanju sloboda i različitosti svih naroda. 22. lipnja odajemo i počast svim hrvatskim građanima koji su svojim sudjelovanjem u antifašističkom pokretu, postavili temelje državne suverenosti na kojima je izgrađena i današnja, suvremena i demokratska Hrvatska.

Tim povodom, u svoje osobno ime i u ime Gradske uprave Grada Ivanić-Grada svim građanima Republike Hrvatske čestitam Dan antifašističke borbe!

Vaš gradonačelnik

Javor Bojan Leš