30.05.2022.

Čestitka gradonačelnika povodom Dana državnosti

Drage Ivanićanke i dragi Ivanićani,

u spomen na konstituiranje prvoga demokratski izabranog višestranačkog Sabora 30. svibnja 1990. godine, već 32 godinu za redom slavim Dan državnosti naše Domovine.

Hrvatska je imala težak put do svoje samostalnosti i slobode koju su svojim herojstvom iznijeli naši branitelji kojima dugujemo svu našu zahvalnost te se prisjećamo svih palih koji su dali svoje živote za naš mir.

Život stalno pred hrvatski narod stavlja nove izazove, ali suočeni s problemima, hrvatski ljudi svaki puta pokažu svoju veličinu, jedinstvo i snagu kad je to najpotrebnije te iz svih izazova svi zajedno izlazimo kao pobjednici.

Graditi Hrvatsku koju ćemo s ponosom ostaviti našoj djeci i budućim naraštajima u nasljeđe zadaća je svih nas koji obavljamo javne funkcije, ali i svake osobe koju Hrvatsku naziva svojim domom.

S tim riječima, potaknuti zajedništvom i novom energijom za stvaranje uvjeta za bolji život svih građana, čestitam Vam Dan državnosti Republike Hrvatske.

Vaš gradonačelnik

Javor Bojan Leš