30.05.2022.

U Ivanić-Gradu svečano obilježen Dan državnosti

Polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća ispred Spomenika poginulim hrvatskim braniteljima u Ivanić-Gradu obilježen je Dan državnosti. Delegaciju Grada Ivanić-Grada predvodio je zamjenik gradonačelnika Tomislav Cuvaj, u pratnji predstavnika Gradskog vijeća. Uz predstavnike Gradske uprave, svijeće su zapalili roditelji poginulih hrvatskih branitelja, predstavnici građana te predstavnici policije, braniteljskih udruga i političkih stranaka.

Dan državnosti u Republici Hrvatskoj praznik je koji se obilježava 30. svibnja, u spomen na konstituiranje prvoga demokratski izabranog višestranačkog Sabora 30. svibnja 1990. i na povijesnu ulogu Hrvatskoga sabora u očuvanju hrvatske državnosti tijekom mnogih stoljeća.