09.02.2023.

Ivanić-Grad dobiva dodatnu punionicu za električna vozila

Prošli tjedan su započeli radovi na projektu izgradnje dodatne punionice u sklopu Sporazuma o suradnji na razvojnom projektu HEP-a za izgradnju infrastrukture za punjenje EV.

Punionica će biti smještena na početku parkirališta na Sportskom parku Zelenjak (pored starog poligona autoškole), a završetak radova na novoj punionici očekujemo do kraja veljače 2023. godine.

Nova punionica će moći istovremeno puniti dva vozila, dok će oba priključka biti snage 22kWh.

Nova punionica u Ivanić-Gradu će imati dva AC (Mode 3 Type 2) priključka za punjenje izmjeničnom strujom, a brzina punjenja ovisi o mogućnosti vozila (snazi punjenja vozila) - punionica može maksimalno pružiti punjenje od 22 kWh/h po svakom priključku (odnosno napuniti bateriju vozila s 22 kWh u sat vremena) i to za dva vozila istovremeno.

Ovom prilikom želimo zahvaliti građanima na strpljenju i prijavi kvara jedne utičnice na postojećoj punionici te ih ovim putem obavještavamo da će greške biti otklonjene u toku današnjeg dana.