09.01.2023.

[VIDEO] Završena rekonstrukcija krova na tržnici Maznica

Gradska ivanićgradska tržnica Maznica dobila je rekonstruirano krovište; izgrađena je još 1993.g i posljednjih godina je prokišnjavala i pomalo poprimala zapušteni izgled. Tržnice uvijek nude ekonomski, društveni ali i turistički i komunikacijski i tradicijski identitet grada.

Tržnica je trbuh grada o čemu je još u 19. stoljeću pisao Emile Zola u romanu Trbuh Pariza jer se svakodnevni život odvija između voća, povrća, mesa, sira i vrhnja.

Zadovoljstvo novim uređenim krovom nisu krili naši sugrađani koji imaju obiteljske štandove kao ni ostali građani Ivanić-Grada koji su dugogodišnji posjetitelji i korisnici tržnice.

O zadovoljstvu i uređenosti stropnog dijela tržnice razgovarali smo s gospođom Ankicom i gospodinom Josipom čiji je obiteljski štand prepoznatljiv svim dugogodišnjim konzumentima njihovih poljoprivrednih i mesnih prerađevina kao i s gospođom Marijom koja je njihova stalna mušterija.