16.06.2023.

Ivakop ulaže u održivost: Nabavljeno moderno vozilo za prikupljanje otpadav

Ivanićgradsko komunalno poduzeće Ivakop obogatilo je svoj vozni park novim vozilom namijenjenim odvojenom prikupljanju otpada. Vrijedno 229.000 eura (bez PDV-a), ovo vozilo je nabavljeno putem leasinga, što omogućava fleksibilnost u financijskom planiranju.

Novi kamion radnog prostora ima zapreminu od 16 kubnih metara i namijenjen je prikupljanju papira, plastike i biootpada. Ova investicija naglašava predanost Ivakopa u promicanju održivog gospodarenja otpadom i podizanju svijesti o važnosti odvojenog prikupljanja – rekla nam je Sanja Radošević direktorica tvrtke Ivakop.

Nabavkom ovog modernog vozila, prosječna starost voznog parka tvrtke Ivakop sada iznosi 9 godina. Ova poboljšana flota omogućava učinkovitije i pouzdanije obavljanje usluga prikupljanja otpada te pridonosi cjelokupnoj kvaliteti rada poduzeća.

Iz Ivakopa ističu kako su svjesni važnosti očuvanja okoliša te da će novo vozilo za odvojeno prikupljanje otpada doprinijeti smanjenju količine otpada koji završava na odlagalištima. Kroz kontinuirana ulaganja u modernizaciju voznog parka, Ivakop nastoji unaprijediti kvalitetu usluga i povećati ekološku svijest u zajednici.

Ovaj korak u nabavi novog vozila za odvojeno prikupljanje otpada predstavlja još jedan pozitivan pomak prema održivom razvoju Ivanić-Grada te pokazuje predanost lokalnih vlasti i komunalnih poduzeća u brizi za okoliš i boljoj budućnosti za sve građane – izjavio je zamjenik gradonačelnika Tomislav Cuvaj.