15.09.2023.

Gradonačelnik Javor Bojan Leš i njegov zamjenik darovali majice ivanićgradskim prvašićima

Današnji dan za prvašiće iz Ivanić-Grada bio je posebno uzbudljiv. Na samom početku njihove školske avanture, gradonačelnik Ivanić-Grada, Javor Bojan Leš, zajedno s njegovim zamjenikom Tomislavom Cuvajem, posjetio je mlade učenike. Osim što su im poželjeli dobrodošlicu i mnogo uspjeha kroz školovanje, svaki prvašić dobio je majicu i raspored sati kao poklon od grada.

Upisi za ovu školsku godinu bilježe ukupno 136 prvašića u četiri područne osnovne škole Ivanić-Grada. OŠ Đure Deželića prednjači s 59 upisanih učenika, dok OŠ Stjepana Basaričeka slijedi s 39 novoupisanih. U OŠ Posavski Bregi upisano je 18 učenika, a OŠ Josipa Badalića u Graberju Ivanićkom primila je 20 prvašića.

Ova topla gesta gradonačelnika i njegovog zamjenika ističe koliko je obrazovanje cijenjeno u Ivanić-Gradu i koliko je važno pružiti podršku najmlađima na samom početku njihovog obrazovnog puta.