20.02.2024.

Održan zajednički sastanak djelatnika u kulturi i turizmu

Danas je održan zajednički sastanak djelatnika u kulturi i turizmu ( Muzej Ivanić-Grada , Gradska knjižnica Ivanić-Grad , Pučko otvoreno učilište Ivanić-Grad , Turistička zajednica Ivanić-Grada ) s područja Ivanić-Grada s pročelnicom Zagrebačke županije za kulturu, sport i civilno društvo, gđom. Jadrankom Dujić Frlan, i predstavnicima Grada Ivanić-Grada, gradonačelnikom gosp. Javorom Bojanom Lešom i pročelnicom za društvene djelatnosti, pravne poslove i lokalnu samoupravu, gđom. Marinom Šiprak.

Razgovaralo se o mogućnostima suradnje dvaju sektora na razvoju programskih sadržaja i kulturno-turističkih projekata na našem području. Također smo se osvrnuli na tekuće infrastrukturne radove na kulturnim objektima te daljnjim planovima obnove.

Sudionici su obišli i prostor Stare škole u Dubrovčaku Lijevom koja je u završnoj fazi obnove, a koja će po završetku radova predstavljati jednu od najsuvremenijih muzejskih čuvaonica u Republici Hrvatskoj.