22.03.2024.

Obavijest o dežurstvu Općinskog suda u Velikoj Gorici Stalna služba u Ivanić-Gradu

Poštovani,

sukladno odredbama članka 14. a Zakona o pravnim posljedicama osude, kaznenoj evidenciji i rehabilitaciji („Narodne novine“, broj 143/12, 105/15, 32/17, 53/22) osoba može za sebe u sjedištu općinskog suda ili u njegovoj stalnoj službi ili preko sustava e-Građani zatražiti izdavanje potvrde iz kaznene evidencije radi kandidiranja za zastupnika u Hrvatski sabor. Izdavanje potvrde može se zatražiti nakon stupanja na snagu Odluke o raspisivanju izbora do predlaganja kandidacijskih lista za izbor zastupnika u Hrvatski sabor.

Slijedom navedenog, obavještavam Vas o terminima dežurstva Općinskog suda u Velikoj Gorici, Stalna služba Ivanić-Grad, Športska ulica 2, Ivanić-Grad, u kojima će se moći od 19. ožujka do 29. ožujka 2024. godine zatražiti izdavanje potvrde iz kaznene evidencije radi kandidiranja za zastupnika u Hrvatski sabor.

PREUZMITE DOKUMENTE: