13.03.2024.

Započela ugradnja novih samostojećih koševa za miješani komunalni otpad

Započela je ugradnja novih samostojećih koševa za miješani komunalni otpad na području Grada Ivanić-Grada, što predstavlja korak naprijed u poboljšanju komunalne infrastrukture. Ukupno je naručeno 200 komada ovih koševa, a do danas je već postavljeno 72 komada na nekoliko ključnih lokacija diljem grada.

Koševi su opremljeni i posudom za odbacivanje opušaka od negorivog materijala, čime se dodatno promiče ekološka osviještenost i očuvanje okoliša. Lokacije na kojima su već postavljeni uključuju Park hrvatskih branitelja, Trg Vladimira Nazora, Ulicu kralja Tomislava, Moslavačku ulicu, Školsku ulicu te popularnu šetnicu.

Novi koševi imaju veću zapreminu kako bi mogli pružiti više prostora za odlaganje otpada. Plan je prvo ih postaviti na lokacijama s većim prometom stanovnika, a zatim ih proširiti na sva ostala gradska naselja prema potrebama mjesnih odbora.