24.01.2014.

"Moj Ivanić-Grad bez azbesta"

p1234649.JPGJučer, 23. siječnja 2014. godine, u maloj Sali Doma kultura održana je prezentacija o štetnosti azbesta u sklopu akcije eko udruge Moj otok- "Moj Ivanić-Grad bez azbesta".

Akcija je usmjerena ka aktivnostima upoznavanja i osvještavanja stanovništva Grada Ivanić-Grada o štetnosti azbesta i potrebi njegovog uklanjanja. Krajnji cilj je unapređenje zaštite okoliša i zdravlja građana putem izmjene azbestnih krovova na području Grada i to putem dizanja svijesti stanovništva o potrebi izmjena takvih krovova, demonstracija sustava izmjena, obrazovanja ciljanih skupina i pomoći jedinicama lokalne samouprave u realizaciji tih projekata.

Udruga Moj otok istaknula je kako je od posebne važnosti upravo suradnja s gradovima i općinama koji bi uz pomoć udruga i tvrtki (proizvođačima, izvođačima i trgovcima) mogli suzbiti problem azbesta od kojeg svake godine u Hrvatskoj oboljeva sve više ljudi.

Prezentaciji su prisustvovali zamjenik gradonačelnika Grada Ivanić-Grada Željko Posilović, saborska zastupnica Ivana Posavec Krivec i načelnik općine Kloštar Ivanić Željko Filipović. Pokrovitelji akcije su poduzeće Ivakop d.o.o. i   Grad Ivanić-Grad.

Udruga Moj otok iz Punata na Krku djeluje nešto više od dvije godine, s dva ogranka u Rijeci i Gradecu. U zadnjih godinu dana intenzivnije se bave zamjenom azbestnih krovova, a do sada su proveli više uspješnih kampanja na Krku, Cresu, Lošinju, u Delnicima Vrbovskom, Vrbovcu, Opatiji, Dugom Selu i mnogim drugim mjestima.

Uz zdravstveni i ekološki aspekt, ovaj projekt razvija i društveno socijalnu komponentu radi pomoći socijalno najugroženijima koji nemaju sredstva za zamjenu krova, te javnim objektima od društvenog značaja.

p1234642.JPG   p1234644.JPGp1234647.JPGp1234650.JPGp1234654.JPGp1234660.JPGp1234663.JPGp1234665.JPGp1234674.JPG