13.12.2015.

Božićni koncert KUD-a „Ivanić“

Koncert je započeo nastupom dječje skupine koja se predstavila plesnim koreografijama :Pilići, Išel sam u školicu, I ja jesam posavačko dijete te Srebrna kola, zlaten kotač. Dječja skupina KUD-a Ivanić djeluje od studenog 2012. godine i sada su dva puta nastupili na Festivalu dječjeg folklornog stvaralaštva u Zagrebu i na ivanićgradskoj Bučijadi.

Nakon dječje skupine, spletom baranjskih plesova, u koreografiji Tomislava Mataića uz pratnju tamburaške sekcije, predstavio nam sedomaćin – KUD Ivanić. Ove godine KUD Ivanić održao je 15 -tak nastupa te održao 10. Smotru folklora “Otoka Ivanića” i odabirom žirija sudjelovao na Županijskoj smotri koreografiranog folklora u Velikoj Gorici. Gostovao je na 8. večeri hrvatskog folklora u Neumu, te prije 3 tjedna na Međunarodnoj smotri “Kamena ljepotica ” u Grudama.

Osim domaćina, na koncertu su nastupili članovi zbora Gradske udruge umirovljenika “Ivančice” i ženska vokalna skupina “Ive”.

Koncert je završio nastupom KUD-a Ivanić koji je izveo splet bunjevačkih plesova.

Foto: Zoran Ožetski

POKROVITELJI: